Spring til indhold

MGP Stjerner – Tirsdag

6-8
Tirsdag , 17:05-17:50
Begynder / Let øvet
Freja Nørgaard Jensen, Victoria Møller
Lille Sal
2499,-

 

Obs! Det er stadig uvist, om al undervisning -herunder danseundervisning- fremover skal pålægges moms. Disse priser er derfor uden moms.
Du kan opnå rabat på vores hold ved at have søskende der også danser, eller ved at samme danser er tilmeldt flere hold. Bemærk: Rabatter kan ikke kombineres.
Du kan opnå rabat på vores hold ved at have søskende der også danser, eller ved at samme danser er tilmeldt flere hold. Bemærk: Rabatter kan ikke kombineres.
Gyldig fra 2-17 år.
Der betales altid fuld pris på det 1. og dyreste hold. BEMÆRK: Flerholdsrabat gælder kun hvis det er den SAMME person der går på flere hold. Dvs. flerholdsrabat gælder IKKE hvis andre i husstanden også går på et hold.
Der betales altid fuld pris på det 1. og dyreste hold. BEMÆRK: Flerholdsrabat gælder kun hvis det er den SAMME person der går på flere hold. Dvs. flerholdsrabat gælder IKKE hvis andre i husstanden også går på et hold.
Produkt i alt
Tilvalg i alt
Samlet i alt

Dette er et showdance hold fyldt med høj energi, hvor alle kan være med. Her danser vi de sejeste trin til det bedste MGP-musik og andre populære børnehits, som børnene kender og elsker! Dette er et hold til dig der aldrig har danset før, eller som har en smule danseerfaring.

Eleverne lærer at tælle takter, udvikler sig motorisk og lærer de mest basale dansetrin. Disse bliver sat sammen til en masse små lette koreografier, hvor alle kan være med. Børnene vil gennem sæsonen opleve, at de udvikler sig som dansere og ikke mindst hvordan de udtrykker sig gennem dansen. Selvfølgelig er der også plads til danselege – det vigtigste er, at vi har det super sjovt!

Vores mission er, at alle er fyldte med danseglæde og har haft den fedeste fest efter hver eneste dansetime, og selvfølgelig at hver enkelt danser lærer en masse om dans. Derudover er det sociale og et rigtig godt fællesskab noget af det vigtigste, og noget som vi lægger stor vægt på.

I løbet af sæsonen vil vi sammensætte det, vi har lært til et lille show, som vi skal optræde med til både julebal og afslutningsshow i Arena Randers. Det er altid super hyggeligt og sjovt at kunne vise sin familie, hvad man har lært. 

“Min datter på 6 år startede ved Ahm Dance Studio her i år. Som helt ny-danser. Hun har aldrig gået til dans før. Kæmpe ros til hele danse skolen. I har skabt rammer hvor tryghed , respekt og værdighed  er nogle af de ord jeg tænker på. Jeg har en datter hvor TRYGHED er et nøgleord. Og det har I virkelig givet hende. Hun har fået et rum hvor hun kan vokse. Hun elsker når hun skal til dans. De bedste og varmeste anbefalinger herfra”

– Annika, mor til Isabella

Tidspunkt

17:05-17:50

Niveau

Begynder / Let øvet

Alder

6-8

Instruktør

,

Sal

Lille Sal

Stilarter

Børnedans, Showdance

Dag

Tirsdag

Holdets instruktør er:

Freja Nørgaard Jensen

INSTRUKTØR Mit navn er Freja, og jeg er 20 år gammel Jeg har i mine 11 år som aktiv danser bevæget mig rundt i mange forskellige stilarter som hip hop, contemporary og standard/latin, men det er i showdance, jeg primært har fået lov at udfolde mig som danser. Her har jeg både begået mig på…

Læs mere om Freja
Skriv dig op på venteliste Vi kontakter dig hvis der opstår flere pladser på holdet. For at få besked med det samme kan du skrive din mail herunder.